Sieć: Wojna w Kolumbii w Internecie
Poniższe linki pomagają zrozumieć skalę konfliktu w Kolumbii i popatrzeć na niego oczami różnych grup, zarówno przyjaznych agresywnemu zwalczaniu zagrożenia terrorystycznego, jak i stojących po stronie rebeliantów.
- Oficjalna strona bojówek ELN: Opisuje historię ruchu i państwa z perspektywy grupy marksistowskiej. Zawiera dokumenty, publikacje, opis struktury, frontów i działań wojennych ELN, jak również propozycję debaty politycznej.
- Noam Chomsky o Planie Colombia: Esej Noama Chomskiego na temat kolumbijsko-amerykańskie inicjatywy tępienia terroryzmu i handlu kokainą. Filozof i lingwista, mówiący z punktu widzenia anarchosocjalistycznego, omawia niektóre aspekty projektu, choć fragment książki z 2000 r. jest nie w pełni już aktualny.
- Las voces del secuestro. "Głosy porwania", gdzie znajdują się profile porwanych przez FARC osób oraz aktualne wiadomości na temat ich stanu. Las voces del secuestro posiada własną stację radiową, a większość informacji prezentowana jest w formie artykułów dziennikarzy.
- Fundación Un Millón de Voces. "Milion głosów" w proteście przeciwko FARC. Oprócz wyczuwalnej aktywności na forach internetowych, blogach i popularnych serwisach, fundacja organizuje marsze przeciwko dalszemu istnieniu organizacji w Kolumbii oraz, w ostatnich miesiącach, przeciwko łagodnej wobec marksistowskich rebeliantów postawie rządu Wenezueli.
- Colombia Soy Yo. Prywatna organizacja, udzielająca wsparcia porwanym, wyzwolonym i ich rodzinom. Opierając swe działanie na wolontariacie, stosuje politykę neutralności wobec międzynarodowych aspektów konfliktu. Tym samym, jest krytykowana przez inne fundacja za brak uczestnictwa w części marszy protestacyjnych.
- Human Rights Watch. Organizacja monitorująca przestrzeganie praw człowieka, w tym wypadku w kontekście Kolumbii.